W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Przygody młodego wilkołaka
Data rozpoczęcia 2019-12-15
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

O chłopcu, który szukał akceptacji. Film czeskiego reżysera opowiada wzruszającą historię o przyjaźni, miłości i akceptacji.

Trzynastoletni Paul nie ma łatwego życia. Matka porzuciła go, gdy był jeszcze dzieckiem, okoliczne dzieci naśmiewają się z niego, a do tego ma problemy z nawiązywaniem znajomości i zaakceptowaniem samego siebie. Wszystko dlatego, że cierpi na schorzenie, wskutek którego całe jego ciało pokryte jest sierścią. Jedynym wsparciem dla chłopca jest kochający ojciec, próbujący zaszczepić w nim odwagę i pewność siebie. Nawet on jednak powoli traci siły. Zamierza wysłać syna do szkoły dla wyróżniających się dzieci. Paulowi pomysł ten zupełnie się nie podoba i postanawia uciec z domu. W dniu swoich urodzin otrzymuje przesyłkę z mapą wskazującą drogę do matki. Nie wahając się ani chwili, wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotka piękną syrenę, królową piratów i diabła oraz przeżyje niezapomniane przygody. Będzie miał przy tym okazję posmakować życia i wiele zrozumieć.

Film czeskiego reżysera opowiada wzruszającą historię o przyjaźni, miłości i akceptacji. Martin Krejcí przypomina widzom w każdym wieku, że świat pełen jest wyjątkowych ludzi oraz piękna niedostrzegalnego czasem na pierwszy rzut oka. Losy Paula – dzięki wizualnym ozdobnikom w postaci pięknych rysunków – przypominają fabułę przygodowej książki dla dzieci, a płynące z niej życiowe lekcje powinny pozostać z nami na długo.
Podobno pod tym bujnym owłosieniem ukrył się Jaeden Lieberher znany z filmów „To” i „To. Rozdział II”.

premiera: Karlovy Vary International Film Festival 2019
reżyseria: Martin Krejcí
obsada: Jaeden Lieberher, Eve Hewson, Chloë Sevigny, Sophia Grace Gianni
dramat młodzieżowy, film przygodowy / USA / 2019
czas trwania: 88 min