W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
PsychoKino: Dzikie róże
Data rozpoczęcia 2018-04-11
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

ACK UMCS "Chatka Żaka" zaprasza na kolejną serię spotkań z Psychokinem, które jest częścią projektu Przyjazny Uniwersytet organizowanego na UMCS. Jest to projekt mający na celu między innymi uwrażliwienie społeczności akademickiej na sytuację osób doświadczających kryzysów psychicznych. Prezentowane filmy dotyczą problematyki zdrowia psychicznego i znaczenia relacji międzyludzkich dla zachowania równowagi wewnętrznej. Po każdej projekcji ma miejsce dyskusja panelowa z udziałem ekspertów i publiczności. 

Każde spotkanie w ramach Psychokina składa się z dwóch modułów. W pierwszej części następuje projekcja, w drugiej ma miejsce panelowa dyskusja na temat filmu. Rozpoczyna się ona wystąpieniem specjalisty, który dokonuje analizy bohaterów filmu  i relacji między z nimi z punktu widzenia psychologii. Następnie o filmie wypowiadają się zaproszone osoby. Są to psychologowie, psychiatrzy, estetycy, filozofowie, socjolodzy osoby po kryzysach psychicznych i pracownicy instytucji wspierających osoby z tego typu problemami. Następnie jest czas na dyskusję i pytania od publiczności.

W ramach Psychokina chcemy przybliżyć widzom sytuacje osób doświadczających trudności psychicznych. Celem jest tutaj uwrażliwienie odbiorcy oraz walka z negatywnymi stereotypami na temat osób, które cierpią na choroby i zaburzenia w tej sferze. Udział osoby po kryzysie ma dodatkowo wzmocnić ten efekt, pozwalając uczestnikom zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat tego jak przeżywane jest doświadczenie utraty zdrowia psychicznego, co pomaga sobie z nim pomóc, a co jest czynnikiem utrudniającym powrót do pierwotnego funkcjonowania.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej