W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

PsychoKino i KinoZofia - "Scena zbrodni"

PsychoKino i KinoZofia - "Scena zbrodni"
Data rozpoczęcia 2020-01-28
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Czym są PsychoKino i KinoZofia?
To cykle spotkań filmowych połączonych z dyskusją panelową skierowaną do społeczności akademickiej i Lublina. Wydarzenie odbywa się  w ramach projektu Przyjazny Uniwersytet organizowanego przez Wydział FiloZofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oraz Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka. 

Dlaczego film "Scena zbrodni"?

Na PsychoKinie często stawiamy trudne pytania. Poruszaliśmy już wiele konkretnych problemów, zarówno z zakresu psychologii oraz filozofii, jak m.in. zdrowie psychiczne, relacje i samopoznanie, a także zadawaliśmy pytania o sens życia i naszej egzystencji. Teraz chcieliśmy zajrzeć w samą głębię ludzkiej duszy. - koordynatorka projektu Justyna Rynkiewicz.

Tak zaskakującego i mocnego spotkania PsychoKina chyba jeszcze nie było.. 
Zobaczymy “najbardziej surrealistyczny i przerażający obraz dokumentalny ostatniej dekady”, na który reżyser zaprasza słowami “Nie życzę Państwu przyjemnego seansu. To film o tym, czym jest człowiek”  Jeśli się odważysz, zajrzysz z nami  w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej natury. Tym razem zapytamy bowiem o zło.

  • Czy mieszka ono w każdym z nas, czekając tylko na okazję by się ujawnić? A może jest zewnętrzną siłą, której pozwalamy zawładnąć naszą wolą? 
  • Czy przemoc może być celem samym w sobie,, czy jest jedynie środkiem do jego osiągnięcia? Co powstrzymuje nas przed dopuszczeniem do głosu naszej mrocznej strony - ludzka przyzwoitość czy strach przed karą?
  • W jaki sposób należy mówić o złu?  

Z tymi niełatwymi pytaniami zmierzą się:

  • dr hab. Andrzej Niemczuk, prof. UR - filozof
  • dr hab. Urszula Kusio prof. nadzw. - socjolożka
  • dr Jan Kutnik - psycholog, filozof
  • mgr Magdalena Bis - psycholożka, psychoterapeutka
  • mgr Piotr Brożek - reżyser filmowy