W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pupile Awangardy / Zagi
Data rozpoczęcia 2018-07-13
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Most Mariana Lutosławskiego
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Męski i żeński charakter dwóch wiodących instrumentów, czyli bas i żeński głos. Wszystko osnute impersonalnym brzmieniem i mechaniczno-cykliczną rytmiką garnków, które dwanaście lat temu służyły do gotowania posiłków dla zespołu reggae, teraz zostały wyniesione do rangi wspaniale brzmiącego instrumentu. W muzyce jak w kuchni, jest czas na recepturę i na spekulacje. Tym razem Pupile Awangardy przygotują improwizację z bardzo dobrze znanych im składników.

Zagi to dziewczyna z gitarą o energetycznym usposobieniu. Jest autorką muzyki i tekstów w języku polskim, w których na próżno szukać grafomanii. Wpadające w ucho kompozycje, świeże aranżacje i emocjonalny głos to jej cechy charakterystyczne. Podczas koncertów Zagi towarzyszy zespół.