W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Queerowa sztuka performans i wideo w Ukrainie i w Polsce

Queerowa sztuka performans i wideo w Ukrainie i w Polsce
Data rozpoczęcia 2023-01-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Projekt QUEERSTORIES eksploruje queerową sztukę performans i wideo w Ukrainie i Polsce. Głównym wątkiem prezentowanych prac jest queerowa historia naszych krajów, ale nie tylko. Również współczesna rzeczywistość, która bywa opresyjna i trudna, ale zdarza się, że jest pełna koloru i lśniąca od brokatu.

Podczas piątkowego wieczoru i nocy – od 19:00 do 2:00 – zobaczymy osiem performansów, a czas pomiędzy nimi wypełni muzyka grana przez queerowe osoby DJ-skie. Zaprezentujemy również prace wideo, większość z nich będzie miało premierę w ramach QUEERSTORIES. Działania artystyczne będą odnosić się do wszystkich liter ze skrótu LGBTQ.

Performans: Ala Urwał, Anastas Krusińska, Edmund Krempiński & Natalia Różycka, Filip Kijowski, Krzysztof Lubka
Wideo: AntiGonna, Anton Karyuk, Anton Shebetko, Daniil Galkin, Daniela Weiss, Fyodor Khorkov, Liliana Zeic, Marta Nawrot & Jagoda Wójtowicz, Sarmen Beglarian & Tomasz Fudala, Szymon Adamczak, Vladislav Plisetskiy, Vlad Shast
DJ: tbc

Dostępność: Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Jolanta Gromada

Queerstories jest organizowane przez Platformę Inicjatyw Kulturalnych Izolyatsia, Galerię Labirynt i Queer Archives Institute.
Inicjatorką projektu jest Alina Kleytman, inspiratorem Oleksandr Halishchuk. Zespół kuratorski: Kateryna Filyuk, Alina Kleytman, Karol Radziszewski, Waldemar Tatarczuk.
Projekt jest wspierany przez Unię Europejską i Goethe-Institut w ramach programu „House of Europe”.