W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Razem z Białorusią
Data rozpoczęcia 2021-03-25
Miejsce online
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie, Kultura Enter
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

25 marca, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, Białoruś obchodzi święto, które nie jest uznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale jest przypominane przez białoruskie społeczeństwo, a szczególnie środowiska opozycji demokratycznej.

Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku z odwagą i determinacją głośno upominają się o demokratyczne prawa, Warsztaty Kultury włączają się w ogólnopolską akcję #LightForBelarus.

Od wielu lat wspierają i propagują białoruską kulturę m.in. podczas organizowanych festiwali. 25 marca zapraszamy na kanały na Facebooku Warsztatów Kultury, na których będziecie mogli obejrzeć m.in.:

  • wideo z koncertów artystów białoruskich występujących na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia
  • wysłuchacie słuchowisk i fragmentów białoruskiej poezji i prozy (m.in. w wykonaniu Jarosława Zonia i lubelskich aktorów) 
  • przeczytacie najnowszą poezję białoruską z 2020 r. Julii Cimafiejewej w kontekście protestów obywatelskich oraz tekst Galiny Grabarczuk o sytuacji w Brześciu
  • obejrzycie rozmowę z białoruskimi pisarzami (studio Wschodni Express) i film o początkach prześladowań członków białoruskiej opozycji

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej