W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Recital Antoniny Krzysztoń
Data rozpoczęcia 2013-02-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Recital

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na recital Antoniny Krzysztoń pt. "Światłość w ciemności".

Wystąpią:
Antonina Krzysztoń – śpiew, gitara
Marcin Majerczyk – gitara, banjo
Paweł Mazurczak– kontrabas
José Manuel Alban Juárez – instrumenty perkusyjne

Antonina Krzysztoń – autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i gitarzystka. Brzmieniowo – jej twórczość jest głęboko osadzona w folku. Artystka zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1981 r. na Pierwszym Przeglądzie Piosenki Prawdziwej "Zakazane Piosenki" w 1981 r. w Gdańsku. Debiut ten zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych i wybranych klubach studenckich. W 1983 r. otrzymała nagrodę główną na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz główną nagrodę FAMA. W latach 1984-92 współpracowała z gitarzystą Markiem Walawenderem, będącym także aranżerem jej utworów.

Antonina Krzysztoń występuje na wielu imprezach związanych z poezją śpiewaną (m.in. FAMA, Zamkowe Spotkania „Śpiewajmy Poezję”). Jej piosenki, mimo iż dokładnie określone światopoglądowo trafiały i trafiają do ludzi o różnych przekonaniach. Krzysztoń stara się szukać tego, co nas łączy; stara się nie oceniać, ale raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach. Jej teksty i muzyka są niezwykle różnorodne, dlatego też każdy właściwie może znaleźć coś dla siebie.

Artystka wielokrotnie współpracowała też przy projektach innych artystów, m.in. z Michałem Lorencem, Grzegorzem Królikiewiczem przy spektaklu teatralnym. Współtworzyła muzykę do filmu dokumentalnego T. Wilde'a „Czas Słowian”. Była pomysłodawcą i kierownikiem muzycznym płyty „Każda chwila”, przy której współpracowała z Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Kubą, Marcinem Pośpieszalskim, Joszko Brodą, Mieczysławem Litwińskim.

Antonina Krzysztoń jest nie tylko twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów. Współpracuje z pismem muzyczym „RUaH”, w którym ma swoją stałą rubrykę „Zapistnik”.

Ceny biletów: 45zł – I miejsce (normalny), 35 zł – I miejsce (ulgowy), 25 zł – II miejsce, 15 zł – III miejsce
Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie,
ul. Narutowicza 32, tel. (81) 536 03 21
Biuro LSA, tel. (81) 536 68 34