W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Recital organowy | Ewangelicka 1 Festiwal Organowy

Recital organowy | Ewangelicka 1 Festiwal Organowy
Data rozpoczęcia 2016-10-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Kościół Ewangelicko- Augsburski, ul. Ewangelicka 1, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Wykonawca: Marek Pilch

Urodzony w Cieszynie. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w Klasie organów prof. J.Gembalskiego oraz równolegle w klasie klawesynu prof. M.Toporowskiego, następnie kontynuował studia (studia podyplomowe) w Hochschule für Musik w Trossingen (Niemcy) jako stypendysta DAAD. Uzyskał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Gdańsku w 1992 r. W 1997 r. był finalistą na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym (NDR) w Hamburgu.

W latach 1998 - 2000 prowadził kursy interpretacji muzyki klawesynowej oraz realizacji basso continuo podczas Bohemia Festival w Kostelcu, w Republice Czeskiej.

Angażował się w działalność muzyczną Kościoła Ewangelickiego w Polsce. Był współredaktorem "Śpiewnika Ewangelickiego" (wyd. Augustana, 2002 r.) oraz współautorem "Choralnika" (Augustana, 2005). W latach 2000-2005 był organistą kościoła św. Krzysztofa we Wrocławiu. W roku 2002 założył we Wrocławiu Ewangelicki Instytut Muzyki Sakralnej. Współpracował z polsko-niemieckim Stowarzyszeniem na Rzecz Badań i Utrzymania Śląskich Organów (VEESO) oraz z Internationale Heinrich Schuetz Gesellschaft.

W latach 2011-13 wspólnie z Muzeum Historii Katowic prowadził cykl: „Koncerty na zabytkowym fortepianie” poświęcony interpretacjom muzyki fortepianowej i kameralnej wykonywanej na fortepianie Ernsta Irmlera z roku 1860.

W latach 2013-15 prowadził na UMFC w Warszawie cykl wykładów w ramach przedmiotu: "hymnologia protestancka".

Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową jako organista, klawesynista i kameralista. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej, prowadzi też własny zespół kameralny "Trio Brillante" w którym gra na historycznym fortepianie stołowym.

Pracuje jako adiunkt w Katedrze Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych na Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2011 uzyskał tytuł Doktora Sztuki.