W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Recital starych pieśni hiszpańskich "Llarman"

Data rozpoczęcia 2011-09-09
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Recital

Recital starych pieśni hiszpańskich "Llarman" w wykonaniu:
Śpiew i skrzypce: Susana Raso
Gitara: Łukasz Gaszler

Recital pieśni muzyki dawnej z Hiszpanii i Galicji Hiszpańskiej od średniowiecza do XIX wieku. W programie usłyszymy teksty hiszpańskich pieśni ludowych, których autorami są: Federico Garcia Lorca, Arcipreste de Hita, Manuel Curros-Enriquez, M. Franco w aranżacji duetu Llarman.
Susana i Łukasz tworzą zespół Llarman od 2006 roku. Koncertowali na licznych wydarzeniach kulturalnych w Polsce.

Susana Raso - ukończyła studia muzyczne w Konserwatorium w rodzinnym mieście A Coruña w Hiszpanii. Odbyła staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Małgorzaty Marczewskiej finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Hiszpanii. Brała udział w międzynarodowych kursach śpiewu i gry na skrzypcach w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Śpiewała w kwartecie muzyki dawnej Euterpe. Wielokrotnie koncertowała w Hiszpanii i Polsce m. in: w Warszawie, Częstochowie, Łodzi i Gdańsku. Od 2006 jest wokalistką w zespole Llarman.

Łukasz Gaszler - gitarzysta i kompozytor urodzony w Częstochowie, autor większość utworów duetu Llarman w którym gra od 2006 r. Wcześniej występował w wielu zespołach rockowych (Rejs, Jura…), z którymi grywał w różnych miastach w Polsce. Obecnie związany jest również z zespołem folkowym NOWICA 9.

Czas: 50 min
Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne