W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Recital Zofii i Czesławy Rajfer (Izrael)

Recital Zofii i Czesławy Rajfer (Izrael)
Data rozpoczęcia 2021-08-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Wirydarz Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Urodzone w Polsce bliźniaczki – Czesława i Zofia Rajfer – swoją karierę artystyczną rozpoczęły w wieku 15 lat w Katowicach. Artystki przez wiele lat związane były m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Teatrem Żydowskim w Warszawie. Występowały także jako solistki Cygańskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Roma”. Artystki od 1990 r. mieszkają w Izraelu. Występują w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Niemczech i we Włoszech.
Jedne z najpopularniejszych wokalistek wykonujących piosenki żydowskie, w swoim bogatym repertuarze mają utwory w języku jidisz, hebrajskim, cygańskim, rosyjskim oraz polskim. Reprezentowały Izrael w konkursie Eurowizji, a o ich klasie może zaświadczyć występ w Paryskiej „Olimpii”. Nagrały wiele programów rozrywkowych dla telewizji izraelskiej oraz polskiej.

Znane z dużego temperamentu scenicznego piosenkarki zaprezentują podczas swojego koncertu klasyki żydowskiej piosenki, m.in.: „Baj mir bistu szejn”, „Main yiddishe mame” czy „Lechaim”.

Recital sióstr Rajfer poprowadzi Henryk Rajfer, znany aktor Teatru Żydowskiego w Warszawie, a prywatnie brat artystek.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej