W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Reminiscencje” - wystawa Henryka Musiałowicza

„Reminiscencje” - wystawa Henryka Musiałowicza
Data rozpoczęcia 2010-06-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Data zakończenia 2010-06-06
Godzina zakończenia 01:00
Kategoria Wystawa

Henryk Musiałowicz - 96-letni, malarz, twórca obiektów przestrzennych na pograniczu malarstwa i rzeźby. Absolwent poznańskiej Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowniach prof. Leona Pękalskiego i Felicjana Szczęsnego Kowarskiego. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w wielu krajach Europy i Ameryki oraz w Japonii, brał także udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń, w tym Europejskiego Stowarzyszenia Kultury (SEC), Accademia Tiberina w Rzymie, Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (AIAP). Mieszka i pracuje w Warszawie i w Cieńszy koło Pułtuska.
Na jego najbliższą wystawę indywidualną złożą się nowe, nie pokazywane do tej pory prace – kasetony z kolażami powstałymi m. in. z fragmentów wcześniejszych prac i rysunków, będące podsumowaniem ostatnich, blisko 70 lat twórczości oraz rejestracje wideo kolaży - wielkich „zasłon-sztandarów”, które od dwóch lat tworzy w swojej letniej pracowni pod Pułtuskiem. Artysta, niemal rówieśnik XX wieku, od lat skupiony wokół relacji człowieka i cywilizacji wobec natury, spogląda w ten sposób w przeszłość by z niepokojem i nadzieją, szukać form przekonujących o nierozerwalności tej relacji. (Ernest Malik).

Organizator: Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych - Galeria Rybna 4.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej