W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Replika LAF: "Chińczyk na wynos"

Replika LAF: "Chińczyk na wynos"
Data rozpoczęcia 2012-12-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Chińczyk na wynos (Un cuento chino)
reż.: Sebastián Borensztein
scen.: Sebastián Borensztein
zdj.: Rolo Pulpeiro
muz.: Lucio Godoy
w.: Ricardo Darin (Roberto), Ignacio Huang (Jun), Muriel Santa Ana (Mari), Enric Cambray (młody Roberto), Iván Romanelli (Leonel)
prod.: Argentyna/Hiszpania 2011 (93 min)

Goya Award’2012 za najlepszy film iberoamerykański; Argentyńskie Nagrody Filmowe’2011 za najlepszy film, główną rolę męską (R. Darin) i drugoplanową rolę kobiecą (M. Santa Ana)

Świetny pomysł, aż trudno uwierzyć, że nie jest wymysłem scenarzysty. Początek to prawdziwe wejście smoka, a właściwie krowy, spadającej z nieba na łódkę z zakochaną parą. Dalej też jest niebanalnie. Ocalały z tej niecodziennej katastrofy Chińczyk trafia do Argentyny. Nie zna języka, wie tylko tyle, że mieszka tam jego wuj. Przypadek sprawia, że zaopiekuje się nim pewien dziwak i odludek, nieznający z kolei chińskiego. Jakoś jednak muszą się porozumiewać i prowadzić zarazem poszukiwania tajemniczego wujka. Oto wyzwanie dla scenarzysty, żeby uczynić tę historię dwójki bohaterów, z których każdy mówi tylko w swoim języku, zrozumiałą dla widza. Scenarzysta i reżyser dobrze wywiązali się z tego zadania, tworząc oryginalne, sprawnie opowiedziane kino.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej