W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rob Curgenven/Ludomir Franczak – The Indians – próba otwarta

Rob Curgenven/Ludomir Franczak – The Indians – próba otwarta
Data rozpoczęcia 2012-11-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza na próbę otwartą projektu będącego połączeniem spektaklu teatralnego oraz koncertu. Polska premiera odbędzie się na festiwalu AudioArt w Krakowie, 25 listopada. W Lublinie odbędzie się próba – sytuację otwarta, w której możliwe są przerwy i pomyłki. Śledzić będzie można proces powstawania całości, połączenia obrazu z dźwiękiem.

The Indians to audiowizualny projekt australijskiego muzyka Roba Curgenvena oraz artysty wizualnego Ludomira Franczaka. Całość oparta jest na taśmach video znalezionych w jednym z polskich komisów. Są na nich prywatne nagrania starszej pary niemieckiej, mieszkającej we wschodniej części kraju. Po kupieniu kamery zaznajamiają się oni z jej działaniem filmując swoje mieszkanie, widok z okna, siebie nawzajem, telewizor. Kadry są długie i statyczne. Na pierwszy rzut oka obrazy te przypominają fotografie, na które patrzymy przez dłuższy czas. Curgenven i Franczak postanowili zmontować całość według hollywoodzkich zasad konstruowania scenariuszy filmowych. Narracja pokazana jest na dwóch ekranach, a w akcję filmu wchodzi nagle żywy plan odgrywający niektóre sceny – dodatkowo jeszcze je podkreślając i nadając całości nowego wymiaru. Zarówno dźwięk, jak i obraz tworzone są w trakcie występu.

Czas trwania: 35min.
Muzyka: Robert Curgenven
Film, performance: Ludomir Franczak
Found footage: Anonimowa para niemiecka
Rodzaj: Expanded cinema, prezentacja na żywo


Wstęp wolny