W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Robimy książkę wg Franciszki Themerson

Robimy książkę wg Franciszki Themerson
Data rozpoczęcia 2020-11-15
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce online na platformie ZOOM
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Na wystawie Elementarz Polskiej Kultury możemy poznać 44 dzieła: obrazy, rzeźby, plakaty, filmy, sztuki teatralne, utwory muzyczne, wiersze i książki. Jedną z książek prawie 100 lat temu zaprojektowała i zilustrowała Franciszka Themerson. Książka ta nosi tytuł Pan Tom buduje dom i jej właśnie przyjrzymy się bliżej. Tekst do niej napisał mąż Franciszki – Stefan. Opowiadają w niej o panu Tomie Łebskim, który buduje dom. Podczas warsztatów, razem z panem Tomem przyjrzymy się kto, jak i jakie buduje domy, zastanowimy czy wynalazki, które były nowoczesne 100 lat temu nadal działają i są nowoczesne. Dowiemy się też w jaki sposób projektuje się książki i z czego muszą się one składać. Podpatrzymy jak rysowała pani Franciszka i jak bawiła się z literami. A na koniec sami zrobimy książkę.

Państwo Themersonowie mieli własne wydawnictwo, wydawali w nim jak mówili: „bestlookery”, czyli książki, które najlepiej wyglądają i takie właśnie bestlookery postaramy się razem zrobić.

Potrzebne materiały: czarne flamastry, czarne kredki, miękkie ołówki (opcjonalnie kredki kolorowe), 10 sztywnych kartek przyciętych do formatu 12×12 cm
3 tekturki na okładkę o formacie 12×12 cm, dziurkacz, 2 kółka do spięcia książki

Dla kogo: Warsztaty dla młodszych dzieci i rodziców.
Prowadzenie: Ewa Solarz

Gdzie: Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM. Link zostanie udostępniony zarejestrowanym uczestnikom.
Zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury