W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Robot Monster

Data rozpoczęcia 2015-07-06
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Warsztaty

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.
Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Nowa Aleksandria

Robot Monster
reżyseria: Phil Tucker
science-fiction / USA / 1953 / 66 min

Przybysz z kosmosu Ro-Man, wyglądający jak połączenie goryla z nurkiem, terroryzuje szóstkę ostatnich żyjących Ziemian. Bezwzględnego kosmitę z czasem nachodzą egzystencjalne rozterki. Film, tuż obok “Planu 9 z kosmosu” Ed Wooda, uznawany jest za jedną z najgorszych produkcji w historii kinematografii, m.in. ze względu na wyjątkowo oszczędne efekty specjalne, bezsensowną fabułę, słabe aktorstwo i kiepski montaż.

wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne