W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rockowa Scena Radia Centrum: The Underground Man

Rockowa Scena Radia Centrum: The Underground Man
Data rozpoczęcia 2018-05-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. I. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wejściówki na koncert do zdobycia tylko na antenie Radia Centrum
Kategoria Koncert

Rockowa Scena Radia Centrum to cykl koncertów odbywających się w "Chatce Żaka", które będzie można usłyszeć na żywo na antenie rozgłośni. 

Rockową Sceną Radia Centrum chcemy prezentować najciekawsze zjawiska muzyczne dziejące się w naszym regionie. Do pierwszego koncertu zaprosiliśmy znakomitą formację The Underground Man, która zdobywa coraz większą popularność w całym kraju – tłumaczy Tomek Kowalewicz, szef redakcji muzycznej Radia Centrum.


The Underground Man to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków mieszkających w Lublinie, w jego skład wchodzą: Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja) i Radek Barszcz (bas). Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem.
– Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP w odtwarzaczu i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły – zapewniają muzycy.
Zespół od początku swojej działalności w 2014 r. stawia na granie na żywo, przez cały czas intensywnie koncertując. Do tej pory zagrali ponad 100 koncertów podczas samodzielnie organizowanych tras koncertowych na mniejszych i większych scenach w całej Polsce, w tym na wielu festiwalach oraz w studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. W 2016 r. zostali laureatami konkursu Skoda Auto Muzyka, byli także prenominowani do nagrody Fryderyki.

Transmisja na żywo na 98,2 fm (Lublin) oraz www.centrum.fm (cały świat).