W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rodzinne żonglowanie | Dzielnicowy Klub Żonglerski

Rodzinne żonglowanie | Dzielnicowy Klub Żonglerski
Data rozpoczęcia 2017-11-18
Godzina rozpoczęcia 12:15
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Kontakt m.kalinowska@ddkweglin.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł od osoby
Kategoria Warsztaty

Rodzice chętnie ćwiczą ze swoimi pociechami. Wspólnie zmierzają się z nowym rekwizytem lub trikiem. Opiekunowie grupy cyrkowej „Mali Wytrwali”, gościa kolejnego spotkania Dzielnicowego Klubu Żonglerskiego, zrobili coś jeszcze. Efekty ich działań zobaczymy podczas krótkiego pokazu oraz warsztatów, które dla nas poprowadzą.

Grupa cyrkowa Mali Wytrwali z Zaliszcza istnieje od 2007 roku i liczy ok. 30 członków. Powstała z inicjatywy rodziców, których dzieci zafascynowały się cyrkiem, podczas odbywających się wcześniej projektów, prowadzonych przez instruktorów z Lublina oraz pedagogów cyrku z Niemiec. Na zajęciach dzieci uczą się trików i umiejętności cyrkowych pracując m.in. z piłeczkami, maczugami, diabolo, kulą czy monocyklami. Ćwiczą także ruch sceniczny, choreografię i rytmikę. Mali Wytrwali prezentują swoje umiejętności w szkołach, domach kultury oraz podczas imprez plenerowych i okolicznościowych. Co roku biorą udział w Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej Magia Cyrku w Dobrzeniu Wielkim oraz Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy. W 2014 roku grupa została zaproszona do Wilna, gdzie przeprowadziła warsztaty cyrkowe w polskiej szkole na Lipówce. Celem i jednocześnie marzeniem Małych Wytrwałych i ich opiekunów jest stworzenie Wiejskiej Akademii Cyrkowej, na którą starają się o fundusze. Dzięki temu mogliby rozwijać swoje pasje na większą skalę.

Projekt Dzielnicowy Klub Żonglerski realizowany jest przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz objęty patronatem Carnavalu Sztukmistrzów.

Koordynacja i pomysł – Monika Kalinowska
koszt uczestnictwa - 5 zł od osoby
zapisy/kontakt – / 81 466 59 16

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej