W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Romeo i Julia” - spektakl teatru tańca

„Romeo i Julia” - spektakl teatru tańca
Data rozpoczęcia 2019-09-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Współczesna odsłona ponadczasowej historii Wiliama Szekspira, przy muzyce Sergieja Prokofiewa, z międzynarodową obsadą – gwarantuje wydarzenie najwyższej klasy. Spektakl, który zobaczymy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to remake przygotowany z okazji obchodów 30-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Koreą Południową.

Starcie wielkiej szalonej miłości z destrukcyjną nienawiścią w spektaklu zostało wzbogacone o wątek różnic rasowych. Narzędziem przekazu emocji staje się ciało tancerzy, które, w połączeniu z pełną symbolizmu scenografią, oddaje całą paletę uczuć szargających bohaterami. Spektakl 
w wysublimowany sposób zawiera wiele odniesień do współczesnych problemów młodego pokolenia.

Za choreografię i reżyserię odpowiada Iwona Orzełowska, twórczyni CARO Dance. Główne role grają Natalia Jóźwiak i Sebastian Piotrowicz. Na scenie Sali Operowej CSK wystąpi z nimi 19 innych tancerzy. W spektaklu udział biorą artystki pochodzące z Korei Południowej – Jiwoo Hong oraz Siwoo Park. Wykonają choreografie do klasycznej muzyki Prokofiewa oraz wybranych utworów muzyki współczesnej.

Historia Romea i Julii, nie traci na swojej aktualności, a tym razem opowiemy ją poruszając również wątek >>spotkania kultur<<. Język tańca współczesnego jest świetnie przyjmowany przez młodych ludzi, takich jak główni bohaterowie dramatu. Mam nadzieję, że taka nowoczesna wersja klasycznego dzieła przemówi do młodych widzów i zyska ich przychylność. – mówi Iwona Orzełowska, reżyserka spektaklu.

 

Bilety w cenie od 25 złotych można nabyć poprzez https://bilety.spotkaniakultur.com oraz w kasie Centrum Spotkania Kultur (Sklepik Kulturalny, wejście od placu Teatralnego).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej