W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rowerem po Miasteczku - spotkanie: prezentacja/dyskusja

Rowerem po Miasteczku - spotkanie: prezentacja/dyskusja
Data rozpoczęcia 2013-11-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spotkanie

Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe i Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka” zapraszają na spotkanie: „Rowerem po Miasteczku”.

Czy po Miasteczku Akademickim można bezpiecznie jeździć rowerem oraz dojechać stąd na uczelnię, na zakupy i do pracy? Jakie są plany rozwoju infrastruktury rowerowej? Co powinno powstać? Jak sobie radzić w obecnej sytuacji?
Rowerowi praktycy, aktywiści i lobbyści spotkają się z mieszkańcami Miasteczka Akademickiego, zarówno jeżdżącymi na rowerach jak i nie używającymi tego wynalazku, aby wymienić się informacjami, doświadczeniami i pomysłami oraz wspólnie zastanowić się nad poprawą rowerowej dostępności dzielnicy.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną pomysły na usprawnienie infrastruktury rowerowej na terenie Miasteczka Akademickiego, by pozwalała na sprawne i wygodne przemieszczanie się.
Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi, pomysły i postulaty. Wnioski ze spotkania zostaną przedstawione władzom miasta w formie raportu.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prostym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody - markowe akcesoria rowerowe. Na drobny upominek mogą liczyć wszyscy.

Jest to kolejne z cyklu dziesięciu spotkań dzielnicowych poświęconych transportowi rowerowemu z perspektywy mieszkańców dzielnic Lublina.

Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii poświęcona transportowi rowerowemu w mieście. Na kilkunastu planszach zaprezentowano zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata. Można tu zapoznać się z możliwościami przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązaniami parkingowymi a nawet Cycle Chic czyli rowerowa elegancja.
Celem wystawy jest pokazanie, że rower może być alternatywnym i atrakcyjnym środkiem transportu, jeżeli tylko będziemy wiedzieli jak z jego zalet korzystać. Wystawę można oglądać w dniach, 25 – 28 listopada.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej