W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozmowa wokół książki Grzegorza Motyki „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna”

Rozmowa wokół książki Grzegorza Motyki „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna”
Data rozpoczęcia 2023-04-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Czym była Akcja „Wisła”? Jak o niej mówić? Profesor Grzegorz Motyka podjął ten temat w sposób szczery i bez stereotypów. W jego najnowszej książce „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna” nie szuka „złotego środka”. Profesor Grzegorz Motyka, jest wybitnym specjalistą w dziedzinie historii najnowszej Kresów Wschodnich. Podczas spotkania autorskiego opowie o swojej pracy.

Akcja przesiedleńcza oznaczona kryptonimem „Wisła” była tragedią nie tylko ludności pochodzenia ukraińskiego, ale również wielu innych. Był to początek ustroju  totalitarnego w Polsce. Nie można analizować stosunków polsko-ukraińskich bez wiedzy czym była Akcja “Wisła”.

Spotkanie autorskie z profesorem Grzegorzem Motyką wokół jego najnowszej książce „Akcja Wisła ’47. Komunistyczna czystka etniczna” jest okazją do dyskusji na ten temat. W rozmowie wezmą udział dr Mariusz Zajączkowski.

Spotkanie będzie transmitowane online na kanale YouTube Bramy Grodzkiej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej