W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Salon Literacko-Artystyczny Jadwigi Jaśkowiak – Włodzimierz Kłaczyński „Zobaczyć rzeczywistość…”

Salon Literacko-Artystyczny Jadwigi Jaśkowiak – Włodzimierz Kłaczyński „Zobaczyć rzeczywistość…”
Data rozpoczęcia 2014-06-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Salon Literacko-Artystyczny Jadwigi Jaśkowiak, Włodzimierz Kłaczyński pt. "Zobaczyć rzeczywistość…"

Włodzimierz Kłaczyński – ur. 20 lipca 1933 r. w Żywcu. Z zawodu lekarz weterynarii. Absolwent Wyższej Szkoły Rolniczej w Lublinie (1957). Pierwsza próba literacka to wspomnienia „Między Ma-gierowem a Poprawką”, drukowane w rzeszowskich „Profilach” (1973). Laureat konkursu na opowiadanie „O Bieszczadzki Laur” (1974, 1975). Autor przeniesionej na ekran powieści „Popielec”. Po serial o tym tytule, nagrodzony na festiwalu filmowym w Chianchiano Termę, do dziś sięga Telewizja Polska.

Ponadto autor książek: „Wronie pióra”, „Anioł się roześmiał”, „I pies też człowiek”, „I kot ma duszę”. Spod jego pióra wyszła też pięciotomowa epopeja „Miejsce” i w tym samym cyklu dwutomowa powieść „Zasiek polski”. Jest autorem powieści radiowej „Skorpionada” oraz sztuk teatralnych „Oficyna”, „Placówka” i scenariusza filmowego powieści „Anioł się roześmiał”.

Laureat nagród: „Profili” za „Wronie pióra”, Nagrody im. Juliana Przybosia przyznanej przez Wojewodę Rzeszowskiego za „Popielec” oraz Nagrody im. Witolda Hulewicza (201 3) za całokształt twórczości. Obecnie mieszka w Mielcu.

Jadwiga Jaśkowiak (z domu Mitura) urodziła się w małej ale pięknie położonej w dorzeczu Tyśmienicy i Wieprza lubelskiej wiosce Pożarów koło Kocka.

Absolwentka Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie, Podyplomowego Studium filozofii i etyki KUL. Związana z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

Swoje umiejętności w zakresie malarstwa i grafiki doskonaliła na zajęciach w pracowniach artystów lubelskich. Maluje portrety, pejzaże, abstrakcje. Pisze Ikony.

Studia filozoficzne oswoiły ją z metafizyką, pozwoliły otworzyć się na szeroko pojętą filozofię życia, duchowość, jogę. Zwiedziła wiele krajów Europy, Afryki, Azji. Jako doskonały obserwator rzeczywistości, uczucia i emocje wyraża i pędzlem, i piórem.

Debiutowała w „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim” (2011, nr 1-4). W 2012 r. wydała tom wierszy Wypełnione światłem, zbiór opowiadań To zdarzało się w piątek, a w 2013 r. poemat Kosmogonia miłości w Oficynie wydawniczej „STON 2” w Kielcach, za który otrzymała nagrodę literacką – Świętokrzyskiego GUSTAWA 2013 w kategorii Poezja.Wiersze drukuje w czasopismach, m.in. „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim”, Ilustrowanym Miesięczniku Społeczno – Kulturalno – Literackim „Radostowa”, w almanachach, np. Oficyny Konfraterni Poetów w Krakowie. Mieszka w Lublinie.

Powiązane:

Dom Kultury LSM