W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Salon Ludzi Ciekawych: spotkanie z Jolantą Szalą

Data rozpoczęcia 2011-01-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Jola Szala, projektantka mody, stylistka, prowadzi uznaną galerię atelier stroju artystycznego. Pracowała w Lublinie, ale przeniosła się do Warszawy, gdzie wywalczyła sobie bardzo wysoką pozycję
w świecie mody. Pisze o sobie: "Gdy spotykam kobietę, dla której mam wykonać ubranie, nie porównuję jej z żadną inną". Organizowała pokazy - spektakle inspirowane malarstwem Matisse'a, Picassa, Renoira, sztuką japońską, secesją oraz stylem paryskiej i włoskiej mody. Prowadziprogramy o modzie w radiu i telewizji. Jest laureatką licznych nagród, m.in. Złotego Wieszaka i Top Moda - znaku dobrej jakości i modnego wzornictwa, przyznanego przez Polską Akademię Mody.

Restauracja Hades-Szeroka i Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza raz w miesiącu w środę zaprasza do Salonu Ludzi Ciekawych czyli na Środziak Kulturalny, na otwarte spotkania wybitnych naukowców i artystów, mistrzów różnych profesji jak i wielkich pasjonatów, osoby, z którymi warto spędzić czas.
Dotychczas w Salonie gościł historyk sztuki prof. Lechosław Lameński, artystka performance Ewa Zarzycka i poeta ks. Alfred M. Wierzbicki. Salon Ludzi Ciekawych czyli Środziak Kulturalny ma charakter otwartej rozmowy, którą prowadzą: Grażyna Lutosławska (Radio Lublin) i Grzegorz Józefczuk (GW). Bohater opowiada o swoich "sensacyjnych przygodach i czynach oraz odkrywa tajemnice wnętrza duchowego", prezentuje umiejętności towarzysko-kulturalne, ujawnia gusty kulinarne, dokonuje aukcji dzieła sztuki na zacny cel (z fantami).
Wśród atrakcji spotkania - niespodzianki, w tym przygotowana przez Elżbietę Cwalinę (Kawiarnia Artystyczna Hades). Magię zapewniają organizatorzy, strawa do nabycia na miejscu.

Wstęp wolny, ale warto rezerwować lepsze miejsca (rezerwacje tel. 81 5328761).

Najważniejsze wydarzenia cykliczne