W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Salon Ludzi Ciekawych z Michałem Hochmanem

Data rozpoczęcia 2011-05-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Michał Hochman - legendarna postać lubelskiej bohemy lat 60-tych. Debiutował mając 15 lat. Był pierwszym polskim wykonawcą słynnego przeboju Paula Anki "Diana", co zyskało mu przydomek polskiego Paula Anki; śpiewał m.in. piosenkę "Konik na biegunach" - w latach 90. przypomnianą i spopularyzowaną przez Urszulę. W 1968 roku rodzina Hochmanów została zmuszona do emigracji z Polski. Marzył o karierze estradowej, piosenkarskiej, w USA został specjalistą od ekologii - ochrony środowiska.
Do Lublina powrócił w 1984 roku, w 1986 przyjaciele zorganizowali mu koncert "Powrót do domu" (wystąpił także w Lublinie m.in. na koncercie z okazji przyjęcia Polski do UE).
Jest człowiekiem niezwykle sympatycznym, spokojnym, skromnym a zarazem dystyngowanym.
Wciąż śpiewa - standardy rockowe, polskie piosenki, także pieśni żydowskie. Zapewne da się skusić i zaśpiewa także podczas spotkania w Salonie Ludzi Ciekawych.

Wstęp wolny, ale warto miejsca rezerwować.

Organizatorzy - Restauracja Hades Szeroka i Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza - zapowiadają niespodzianki (minikoncert Michała Hochmana i aukcja przedmiotu artystycznego na szczytny cel z "bonusem ukraińskim").

Wcześniej w Salonie gościli: prof. Lechosław Lameński, prof. ks. Alfred M. Wierzbicki, artystka Ewa Zarzycka, projektantka mody Jola Szala, artysta Stasys Eidrigevicius i reżyser Krzysztof Babicki.

Prowadzą: Grażyna Ruszewska (Radio Lublin) i Grzegorz Józefczuk (Gazeta Wyborcza Lublin).

Najważniejsze wydarzenia cykliczne