W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Samoróbka: Zrób instrument – dla dzieci w wieku 7+ wraz z rodzicami

Samoróbka: Zrób instrument – dla dzieci w wieku 7+ wraz z rodzicami
Data rozpoczęcia 2017-07-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie – pracownia edukacyjna, ul. Grodzka 7
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Samoróbka: Zrób instrument to warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów muzycznych.

„Samoróbka” to hasło dobrze znane większości Polaków. Oznacza jednocześnie tani wytwór amatorski, kopiujący oryginał oraz oryginale dzieło, prototypowy obiekt nieposiadający swojego pierwowzoru. Warsztaty prowadzone w ramach „Samoróbki” dotyczą obydwu ujęć własnej twórczości: zmierzają w stronę odkrywania własnych rozwiązań w dziedzinie budowy eksperymentalnych instrumentów muzycznych jak i amatorskiego działania, nieskrępowanego poszukiwania, akceptującego w takim samym stopniu oczekiwane sukcesy i twórcze porażki. Każdy uczestnik warsztatów może tu spróbować  zbudować  grający obiekt, korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących warsztaty. W trakcie pracy, w praktyczny sposób poznajemy podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych oraz proste metody nagłośnienia nawet bardzo cichych dźwięków. Ważną cechą proponowanych prac jest niska cena i powszechna dostępność materiałów, które posłużą nam do wykonania grających obiektów.

Prowadzenie: Paweł Romańczuk

Zapisy: Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Zapisy telefonicznie (od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-17:00) pod numerem 882 188 858 lub mailowo pod adresem: