W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sandra Korzeniak / Spis Treści

Sandra Korzeniak / Spis Treści
Data rozpoczęcia 2016-03-06
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, Lublin
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety – 5 zł. Bilety do kupienia na godzinę przed wydarzeniem o
Kategoria Wernisaż

Gościem kolejnego spotkania w ramach Cyklu „Spis Treści” będzie aktorka teatralna i filmowa, Sandra Korzeniak. W wykonaniu naszego Gościa usłyszymy fragmenty powieści „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, „Podróż zimowa” Elfride Jelinek, dramatów Iwana Wyrypajewa „Pijani” oraz Magdy Fertacz i Łukasza Chotkowskiego „Fragmenty z życia małżeńskiego”, a także wiersze Marcina Świetlickiego. O oprawę wizualną spotkania zadba Ludomir Franczak, artysta wizualny, performer.

Sandra Korzeniak – ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Starego w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Warszawie. Obecnie w zespole TRWarszawa. Laureatka Paszportu Polityki za rolę Marylin Monroe w Persona. Tryptyk/Marylin w reż. Krystiana Lupy za „kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu”.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska, Ewa Skibińska, Ewa Konstancja Bułhak, Maja Komorowska, Dorota Landowska, Stanisław Brudny. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej