W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sandra Korzeniak / Spis Treści - ODWOŁANE

Sandra Korzeniak / Spis Treści - ODWOŁANE
Data rozpoczęcia 2015-02-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Gościem pierwszego w tym roku spotkania w ramach naszego cyklu będzie Sandra Korzeniak.

SANDRA KORZENIAK – aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Starego w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Warszawie. Obecnie w zespole TRWarszawa. Laureatka Paszportu Polityki za rolę Marylin Monroe w "Persona. Tryptyk/Marylin" w reż. Krystiana Lupy za „kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu". Znana publiczności kinowej z ostatniego filmu Łukasza Barczyka "Hiszpanka".
W jej wyjątkowej interpretacji usłyszymy fragmenty "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk oraz fragmenty tekstów Kurta Vonneguta.

Cykl „SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski i Grażyna Szapołowska. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Bilety – 5 zł (Bilety do kupienia w godzinach otwarcia Kasy DDK "Węglin" oraz na godzinę przed spotkaniem. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.)