W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scena Boczna: Teatr Panopticum

Scena Boczna: Teatr Panopticum
Data rozpoczęcia 2010-01-16
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Teatr Panopticum - Anatomia sukcesu
reżyseria i scenariusz: Adrian Krać

Spektakl jest próbą wejrzenia w mechanizmy rządzące dzisiejszym światem biznesu. Współczesna korporacja i panujące w niej zależności służbowe zostały ukazane z perspektywy młodego człowieka, który stara się o przyjęcie w jej szeregi. Już na samym początku okazuje się, że jeśli chce coś osiągnąć, wspiąć się na kolejny szczebel kariery, musi zaprzedać całego siebie ludziom, dla których naczelną wartością jest zysk. Problemy współczesnego świata biznesu ukazane są w spektaklu w sposób symboliczny. Prostota formy, brak dialogów oraz oszczędna gra aktorska pozwalają widzowi skupić całą uwagę na przekazie ideowym.

Inspiracją dla reżysera była książka Joela Bakana "Korporacja" oraz zrealizowany na jej podstawie film o tym samym tytule w reż. Jennifer Abbot i Marka Achbar'a.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej