W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scena Muzyczna Ad Hoc: Toxic Garden i De Kress

Scena Muzyczna Ad Hoc: Toxic Garden i De Kress
Data rozpoczęcia 2010-04-21
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Toxic Garden - Idea powstania zespołu zrodziła się w listopadzie 2008 roku w Lublinie z inicjatywy czwórki młodych ludzi (Jaq - guitar, Trzcina - bass, Matt - vocal, SebaCRB - drums). Godząc ze sobą różne style muzyczne (każdy z członków grupy inspirował się innymi brzmieniami), postanowili grać mixstylecore, czego konsekwentnie trzymają się do dziś.

De Kress - Początki zespołu sięgają 2004 roku, kiedy Wojciech Smyk, Daniel Bielski, Bartosz Wal i Piotr Rybczyński założyli pierwszy zespół. W tym składzie udało się zagrać parę koncertów w ZS nr 1 w Krasnymstawie, jednak po pewnym czasie doszło do zawieszenia działalności grupy. Reaktywacja nastąpiła dopiero po pikniku w 2006, gdy Ryba oraz Walo postanowili kontynuować dzieło sprzed lat. Dołączył do nich Maciek Wolanin. Podczas pierwszego koncertu w klubie "Ósemka" gościnnie zagrali: Wojtek Smyk i Daniel Bielski. Następnego dnia zdecydowali, że zostaną w tym składzie na stałe. W 2008 roku grupa nagrała demo składające się z 4 utworów; zespół zagrał kilkanaście koncertów, m.in. jako support przed: Hunterem i Kukizem (Chmiel rock), Harlemem czy Monstrum. 10 maja 2009 zespół otrzymał wyróżnienie "Wykonawca dnia" na portalu muzzo.pl. W początkowej fazie twórczości, główną inspiracją była starsza muzyka rockowa (np. Scorpions, Motorhead, Deep Purple czy AC/DC). Obecnie grupa znajduje się pod wpływem działalności młodszych zespołów, takich jak Alter Bridge. Pod koniec 2008 roku z zespołu odszedł Maciek Wolanin i Piotr Rybczyński. Luki w tym składzie uzupełnił Wojciech Fidecki (gitara basowa) oraz Maciek Smyk (gitara elektryczna).

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej