W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scena w Budowie- Festiwal Scenografii i Kostiumów- Prolog | Dzień II

Scena w Budowie- Festiwal Scenografii i Kostiumów- Prolog | Dzień II
Data rozpoczęcia 2016-11-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2016-11-27
Godzina zakończenia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Festiwal

17.00 Spotkanie z Lechem Majewskim / Sala Operowa /
18.00 Spotkanie z Ewą Braun / Sala Operowa /
19.00 „Zuzanna i Starcy” (spektakl) Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego / Sala Operowa /

Lech Majewski
Malarz, poeta, prozaik, reżyser. W 1990 r. przeniósł się do Hollywood. Od tego czasu do swoich filmów angażuje wielkie nazwiska, m.in. do „Basquiat” zaprosił Benicio Del Toro, Garego Oldmana, Christophera Walkena i Davida Bowiego. Do najnowszego filmu „Dolina Bogów” (premiera planowana na 2017 r.) reżyser znów skompletował hollywoodzką obsadę, wystąpią John Malkovich i Josh Hartnett. Filmy Majewskiego były prezentowane i nagradzane na festiwalach w Cannes, Wenecji, Berlinie, Nowym Jorku. Jego Wideoarty i fotografie uhonorowało najbardziej prestiżowe muzeum sztuki współczesnej, The Museum of Modern Art w Nowym Jorku, organizując artyście indywidualną retrospektywę.

Ewa Braun
Scenograf, dekorator wnętrz. Laureatka Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera” w reż. Stevena Spielberga, członkini przyznającej Oscary Amerykańskiej Akademii Filmowej. Nagrodzona Brązowymi Lwami za film „Cudowne Dziecko”. Pracowała przy realizacji około 60 filmów. W 2014 r. została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej