W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Scenografia teatralna - Warsztaty dla nauczycieli, pracujących z przedszkolakami i uczniami klas I-III szkoły podstawowej

Scenografia teatralna - Warsztaty dla nauczycieli, pracujących z przedszkolakami i uczniami klas I-III szkoły podstawowej
Data rozpoczęcia 2016-05-14
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Teatr im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1, 20-111 Lublin
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł
Kategoria Spektakl

Warsztaty scenograficzne, w ramach których uczestnicy spróbują stworzyć scenografię do wybranego tekstu; poznają funkcje, zadania scenografii, oraz współczesne podejście do budowania przestrzeni teatralnej jako interakcji między słowem widzem i obrazem. Podczas pokazane zostaną sposoby stworzenia scenografii z dziećmi, tak aby odpowiadała ona danemu spektaklowi, ale też, aby była atrakcyjna wizualnie.

Warsztaty poprowadzi:
Paulina Kuśmirowska absolwentka UMCS Wydziału Artystycznego w Lublinie, ze specjalizacją edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Uczestniczka zbiorowych wystaw plastycznych „Nowa Fala” i „Przed Remontem” w Galerii Białej-Lublin, współorganizatorka i uczestniczka wystaw z cyklu No Budget Show – Lublin. Główna scenograf filmu „Biec w stronę Ty” w reż. Hanki Brulińskiej. Współtwórczyni wystawy „Scenografia Polskiego Teatru Lalek” (2011) oraz twórczyni wystawy „Magia Lalek” (2014) w Teatrze im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Asystentka i nauczyciel w klasie Roberta Kuśmirowskiego „Wszyscy mają tą samą szansę” (2013) Hallein, oraz „Sztuka w przestrzeni publicznej” (2014) w ramach Summer Academy, Salzburg, Austria. W latach 2013-2014 odpowiedzialna za tworzenie programu i opracowania metod pracy Działu Edukacji Artystycznej Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie. W pracy z dziećmi stosuje szeroką gamę środków wizualnych i artystycznych budując tym samym bezpieczną przestrzeń teatralną dla młodego widza.

Szczegóły i zapisy:
Dział Edukacji Teatralnej – Małgorzata Adamczyk,
http://edukacja@teatrandersena.pl
tel.  691 912 672

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej