W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Siesta w drodze: Misia "Para Amalia"

Siesta w drodze: Misia "Para Amalia"
Data rozpoczęcia 2016-01-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł
Kategoria Koncert

Właścicielka jednego z najbardziej charakterystycznych i wszechstronnych głosów fado zaprasza na koncert poświęcony twórczości wielkiej diwy fado, Amálii Rodriguez. Płyta “Para Amália” (Dla Amalii) została wydana w październiku 2015 i dała początek trasie koncertowej, na której szczęśliwie znalazł się Teatr Stary w Lublinie. 

Na materiał “Para Amalia” składają się najpiękniejsze fado z repertuaru Amálii Rodriguez, których autorką była ona sama  oraz m.in. Alain Oulman, Carlos Gonçalves, Fontes Rocha, David Mourao Ferreira. Uzupełniają je nowe utwory skomponowane m. in. przez Mísię. 15 lat po śmierci wybitnej artystki Mísia składa jej najpiękniejszy muzyczny hołd, a towarzyszą jej w tym muzycy grający na tradycyjnych portugalskich instrumentach.


Zespół wystąpi w składzie:
Mísia - śpiew,
Luis Guerreiro - gitara
Fabrizio Romano - fortepian
Daniel Pinto - viola de Fado

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej