W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Siesta w drodze: Richard Bona feat. Anna Maria Jopek

Siesta w drodze: Richard Bona feat. Anna Maria Jopek
Data rozpoczęcia 2022-05-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP - 150 zł, I - 120 zł, II - 90 zł, III – 50 zł
Kategoria Spektakl

Dwie wielkie indywidualności, dwie odmienne muzyczne tradycje, dwa odległe kontynenty – i wspólna pasja. Tworzenie muzyki, która wędruje swoimi ścieżkami, daje wolność i uszczęśliwia.
Anna Maria Jopek i Richard Bona spotkali się po raz pierwszy piętnaście lat temu podczas nagrania płyty ID i ruszyli później w tarsę promującą album artystki, co zaoowocowało ich wspólną płytą koncertową. Od tamtej pory pozostają w przyjaźni, ale w zatrzęsieniu autorskich projektów niełatwo im się spotkać ponownie. Oboje od lat związani z Teatrem Starym w Lublinie. Richard wystąpił dwa razy w projektach Siesty w Drodze. W istocie to on właśnie otworzył ten cykl na słynnej lubelskiej scenie. Anna Maria koncertowała tu kilkukrotnie, w tym także w wielkiej trasie Minione z Gonzalo Rubalcabą. Przede wszystkim jednak współtworzyła historię teatru monodramem Czas Kobiety, który powołała do życia wraz z Leszkiem Mądzikiem.
Przez całą dekadę los bawił się z nimi i sprawiał, że w teatrze przy Jezuickiej fascynująca polska artystka i afrykański mag muzyki improwizowanej mijali się jedynie, nigdy nie występując razem. Dziesięciolecie istnienia Teatru Starego w Lublinie staje się okazją do szczególnego święta. Anna Maria i Richard spotkają się na tej scenie po raz pierwszy, tylko tutaj, by radością wspólnego muzykowania uczcić szczęśliwy jubileusz.
Ktokolwiek mówi, że wie, co stanie się w te wyjątkowe dwa majowe wieczory roku 2022 we wnętrzu Teatru Starego, ten kręci i majaczy. Nikt bowiem, obojga wielkich artystów nie wyłączając, nie wie jeszcze nic ponad to, że to będzie czas odkryć, zdumień i olśnień. I zdarzy się tylko tu i tylko wtedy, od początku aż do końca świata.
Marcin Kydryński

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej