W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Siła i Noc Improwizacji
Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 23:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wydarzenie

20 artystów słowa, muzyki, sceny, ruchu z Lublina i Polski spotka się fizycznie i twórczo, aby po 24 godzinach zaprezentować lubelskiej widowni efekty wspólnie wytworzonej energii - cztery wyjątkowe etiudy sceniczne, pokazywane w trzech odsłonach, oparte na motywie tegorocznej Nocy, czyli „Energiach Miasta”. W czasie pokazów publiczność będzie mogła aktywnie modyfikować działania aktorów.

Artyści do dyspozycji dostają jedynie kilka wskazówek, które mają ukierunkować/uporządkować ich improwizację i wprowadzić element „kontrolowanej przypadkowości”, atrakcyjnej dla widza. Wszystkie grupy poznają wspólne hasło, które ma być ich myślą przewodnią w konstruowaniu etiudy. Jest to motto tegorocznej Nocy Kultury – Energie Miasta. Dodatkowo każda z grup losuje na pierwszym, piątkowym spotkaniu, 1 z 3 sugestii – zwaną SYTUACJĄ. Na bazie tych nikłych informacji budują maksymalnie 15 minutową ekspresję sceniczną z wykorzystaniem swoich potencjałów twórczych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej