W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Skruchy i erotyki dla Ewy – wiersze J. Kaczmarskiego z muzyką

Skruchy i erotyki dla Ewy – wiersze J. Kaczmarskiego z muzyką
Data rozpoczęcia 2015-04-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

„Skruchy i erotyki dla Ewy” to program koncertowy Mateusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego, złożony z wierszy Jacka Kaczmarskiego, do których dopisali muzykę. Pod koniec kwietnia będziemy mogli ich posłuchać w Chatce Żaka.

Premiera programu odbyła się rok temu i wreszcie, po roku koncertów – materiał został utrwalony na płycie. Znajduje się na niej czternaście piosenek, spiętych klasyczną w naszej kulturze klamrą tematyczną – motywem biblijnych pierwszych ludzi.
„Skruchy i erotyki dla Ewy” to zapis napięć, jakie wytwarzają się w związku między mężczyzną a kobietą. To do mężczyzny należy przywilej czynu – on wielbi i adoruje, ale jednocześnie skrusza się przed gniewem swojej połowicy.
Piosenki na płycie są zwierciadłem męskich nastrojów: niepokojów o los ukochanej kobiety, ale też czułości i tkliwości, które porywają do tworzenia i pozwalają odegnać demony codzienności.

W drugiej części koncertów promujących płytę Mateusz Nagórski i Andrzej Dębowski zaśpiewają znane piosenki Jacka Kaczmarskiego.

BILETY
15 zł normalny /10 zł ulgowy, dostępne w KioskArt - Chatka Żaka i rezerwacje: 506-005-028

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej