W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Śladami lubelskich cyklistów | spacer pieszy

Śladami lubelskich cyklistów | spacer pieszy
Data rozpoczęcia 2017-08-06
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce róg ulic Ogrodowej i I Armii Wojska Polskiego przy słupie ogłoszeniowym
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Śladami lubelskich cyklistów | oprowadza: Zofia Jakóbczak | spacer pieszy
Kiedy:

6 sierpnia, 16:00 - 18:00
19 sierpnia, 16:00 - 18:00

Pierwsi cykliści pojawili się w na ziemiach polskich w latach 60-tych XIX w., do Lublina przykołowali pod koniec lat 80-tych, wzbudzając swymi stalowymi rumakami sensację wśród mieszkańców miasta, a już kilka lat później (1893 r.) grupa pasjonatów jazdy na bicyklu zawiązała Lubelskie Towarzystwo Cyklistów, którego celem było propagowanie i nauka jazdy na rowerze. O tym jak wyglądał świat pierwszych cyklistów, pierwsze rowery i jazda nimi po ulicach Lublina z przełomu XIX/XX i początkach XX wieku, o wycieczkach i wyścigach kolarskich, o strojach, sklepach, warsztatach, a także o jedynej w Lublinie fabryce rowerów opowie podczas spaceru po miejscach ważnych dla historii rowerów w Lublinie Zofia Jakóbczak

Zapisy pod nr tel: 81 533 108 18. Udział w spacerach jest bezpłatny. Osoby nieletnie uczestniczą w spacerach tylko z opiekunami.