W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Śladami Poetki i dawnego Lublina. Spacer śladami Julii Hartwig po Lublinie

Śladami Poetki i dawnego Lublina. Spacer śladami Julii Hartwig po Lublinie
Data rozpoczęcia 2022-08-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce początek: Brama Grodzka
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Przedwojenny Lublin to miasto wielokulturowe. Pełne smaków, zapachów i dźwięków. Głęboko zapadły one w pamięci Julii Hartwig, która nie tylko urodziła się i spędziła swoje dzieciństwo w Lublinie, tutaj również stawiała pierwsze twórcze kroki. Już niedługo przemierzymy miasto śladem jej wspomnień.

W dniu 101. urodzin Julii Hartwig już po raz piąty podążymy śladami autorki „Elegii lubelskiej”. Wydarzenie nawiązuje do spaceru po Lublinie z Poetką, który odbył się w 2006 roku. W okresie od 2011 do 2016 roku spacery były organizowane okazjonalnie. Po śmierci Julii Hartwig w 2017 roku wydarzenie odbywa się regularnie i na stałe trafiło do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Również w tym roku uczestnicy odwiedzą miejsca związane z rodziną Hartwigów, podążą tropem poezji oraz fotografii wykonywanych przez Ludwika i Edwarda Hartwigów. Każdy spacerowicz otrzyma pamiątkowy akcydens, autorstwa Roberta Sawy na papierze czerpanym wykonanym przez Sylwię Woźniak.

Spacerowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego” w Galerii NN (ul. Grodzka 34). Eksponowane będą wcześniej szczerzej niepublikowane zdjęcia z kolekcji rodzinnej Julii Hartwig oraz Artura Międzyrzeckiego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej