W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Slide show i spotkanie z Michaelem Ackermanem „Half life”

Slide show i spotkanie z Michaelem Ackermanem „Half life”
Data rozpoczęcia 2012-12-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na slide show i spotkanie z Michaelem Ackermanem „Half life”.

Projekt „Half life” Michaela Ackermana prezentowany w formie slide show zapoczątkowany został w 2004 roku. Jest to cykl, który podlega nieustannym przeobrażeniom i zmianom. Autor tytułem Half Life nawiązał do chemicznego pojęcia okresu półrozpadu, ale jego wieloznaczność pozwala szukać własnych interpretacji w zupełnie innych obszarach. To fotografie portretowe i pejzażowe wychodzące z ciemności i rodzaju surrealistycznego oświetlenia, które tylko Ackerman potrafi osiągnąć. Jednocześnie intencją artysty nie jest fotografia dokumentacyjna, pokazuje on raczej swój własny sposób patrzenia na świat, złożony z tkliwości, miłości, samotności i niepokoju, podkreślając także wątpliwości i obsesje.

Michael Ackerman - amerykański fotograf ur. w 1967r. w Tel Avivie, związany z paryską galerią VU. Opublikował trzy zbiory fotografii - „End Time City” (1999), za który otrzymał nagrodę Nadara (najbardziej prestiżowa nagroda francuska za album fotograficzny), „Fiction” (2001), oraz „Half life” (2011). W 1998 roku otrzymał nagrodę Infinity przyznawaną przez International Center of Photography w Nowym Jorku. Tworzy głównie czarno-białe fotografie charakteryzujące się głębokim, wewnętrznym charakterem. Wystawia w najważniejszych galeriach na świecie. Jego ostatni projekt to multimedialny pokaz slajdów.

Wstęp wolny