W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Słowno-muzyczno-wizualne jam session na Węglinie

Słowno-muzyczno-wizualne jam session na Węglinie
Data rozpoczęcia 2012-06-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spotkanie

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza na słowno-muzyczno-wizualne jam session „Fransua, Hubert, Gruby, Skrzypek, Borys i inne chłopaki z Węglina”, tak nieprzewidywalne i intrygujące, jak artystyczne wcielenia pracowników DDK „Węglin”. Będzie to kolejna okazja (po „Balu wg Wisławy Szymborskiej”) do poznania ich w niecodziennych rolach. Wystąpią: The Węgliners, Dr Judym i Magik z Węglina.

Usłyszeć będzie można fragmenty współczesnej literatury polskiej od Sławomira Mrożka po utwory takich autorów jak: Mariusz Maślanka, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Michał Witkowski w nagradzanych na ogólnopolskich festiwalach sztuki słowa interpretacjach Mateusza Nowaka – lubelskiego recytatora i monodramisty. Teksty będą o nich i innych chłopakach. Ich podróżach, nerwach, miłościach i zawodach. O tych, którzy na Węglinie są i nigdy nie byli.

Wykonaniu tekstów towarzyszyć będą: zespół gitarowy w składzie: Sławomir Księżniak i Rafał Milaniuk oraz świat obrazów wyczarowywany przez Ludomira Franczaka.

Po spektaklu spotkanie z twórcami.

koncepcja i wykonanie tekstów: Mateusz Nowak
praca nad słowem: Anna Paluch
dźwięk: Sławomir Księżniak (gitara czerwona) i Rafał Milaniuk (gitara basowa)
oprawa wizualna: Ludomir Franczak


Wstęp wolny