W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Słowo Wywołane – Natalia Sikora – spotkanie w ramach Cyklu „Spis Treści”

Słowo Wywołane – Natalia Sikora – spotkanie w ramach Cyklu „Spis Treści”
Data rozpoczęcia 2013-09-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

Po wakacjach Cykl „Spis Treści” wraca na kulturalną mapę Lublina, by zaznaczyć swoje miejsce w sposób silny i zdecydowany. Drapieżny i wrażliwy. Bezkompromisowy i szczery. Właśnie tak, jak interpretuje wykonywane przez siebie teksty Natalia Sikora. Aktorka, wokalistka, zwyciężczyni muzycznych programów telewizyjnych, laureatka Festiwali Piosenki w Opolu, Krakowie i Wrocławiu. Przede wszystkim zaś recytatorka, która do swych początków scenicznych przyznaje się do tej pory.

Od lat bliska jej była poezja i najwyższej próby literatura, której sztukę interpretacji zgłębiała w Ośrodku Teatralnym RONDO w Słupsku. Poznawała wtedy utwory Maryny Cwietajewej, Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, a przede wszystkim Cypriana Kamila Norwida. To z Norwida powstał spektakl-koncert „Próba Norwida” oraz wydana na szczęście słuchaczy płyta „Absurdustra. Próba Norwida” nagrana wspólnie z Piotrem Proniukiem, Michałem Lamżą i Wojciechem Bylicą. Zapraszamy na literacki „spis treści” Natalii Sikory, której w DDK „Węglin” towarzyszył będzie na fortepianie Piotr Proniuk. „Jam z tych poetów, co nie słówka nucę/ Ja to co śpiewam, żyję i boleję” pisał Norwid. Natalia Sikora, po to wychodzi na scenę.

O Cyklu:
„SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, muzycy, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.
Serdecznie zapraszamy!