W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Słuchowisko przyrodnicze Izy Dłużyk | Dźwiękownia

Słuchowisko przyrodnicze Izy Dłużyk | Dźwiękownia
Data rozpoczęcia 2022-09-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, II piętro – sala widowiskowa
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie specjalnie przygotowane dla małych i dużych, podczas którego uczestnicy udadzą się w fascynującą podróż w świat dźwięków wraz z Izą Dłużyk, niewidomą fieldrecordzistką. Słuchacze obiorą kierunek m.in. w różne zakątki Polski, a także do odległej Amazonii. Wsłuchają się w pejzaże dźwiękowe tych miejsc, zarejestrowane o różnych porach dnia i nocy. Wspólnie zastanowią się także czy w przyrodzie istnieje coś takiego jak cisza. Dźwiękom przyrody będzie towarzyszyć komentarz Izy, opowiadający o słuchanych miejscach.

Czym jest cisza, kiedy w lesie, przy łagodnym wietrze, grają drzewa albo na brzegu rzeki leży zwalony pień, przez który przelewa się woda? Co w przyrodzie dzieje się w nocy, kiedy niespodziewanie przydarzy nam się jakieś tajemnicze spotkanie? Ile można usłyszeć podczas majowych koncertów ptaków o świcie i jak bardzo inaczej brzmi polski las od amazońskiej dżungli? W tych wszystkich miejscach jest cicho i spokojnie, ale czy na pewno?

Wstęp bezpłatny. Zapisy na www.warsztatykultury.pl.