W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Słuchowisko "W tych drzewach jest dużo miejsca"

Słuchowisko "W tych drzewach jest dużo miejsca"
Data rozpoczęcia 2011-05-13
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Filia nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Juranda 7
Kategoria Spotkanie

Autorką słuchowiska jest Maria Brzezińska.

Scenariusz słuchowiska na podstawie niepublikowanego dziennika i opowiadań.

Audycja nie jest, wbrew tematowi, audycją o chorobie czy medycynie. Jest autentycznym "zapisem" rodzinnej miłości, wyrażającej się m.in. w tym, ze autor ( pracownik naukowy IBLu) postanawia notować ostatnie zdania, słowa, wypowiadane przez matkę; czasem formuje je nawet w nowoczesny wiersz. Ocalanie coraz bardziej zamykającego się świata - z jednej strony. Z drugiej - konkretne życie: upadki chorej, spacery po śródmiejskiej Warszawie, epizody z letniego wyjazdu do Janowca i Kazimierza. Audycja ma piękną ilustrację muzyczną, jest pomysłowa pod względem dźwiękowym, ale najważniejsze - to humanistyczne przesłanie.
Słuchowisko Marii Brzezińskiej z redakcji Publicystyki Społeczno-Kulturalnej Radia Lublin zatytułowane "W tych drzewach jest dużo miejsca" zostało zakwalifikowane do konkursu głównego XI festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2011". W słuchowisku występuje tylko dwoje aktorów - matkę zagrała Maria Brzezińska, a autora Tomasz Bielawiec. Do konkursu głównego jury pod przewodnictwem Grażyny Barszczewskiej zakwalifikowało 16 słuchowisk.

Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM odbywa się z okazji Tygodnia Bibliotek.

Wstęp wolny