W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

SMOCZE DRZEWO - instalacja rytualna

SMOCZE DRZEWO - instalacja rytualna
Data rozpoczęcia 2020-09-01
Data zakończenia 2020-09-30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Instalacja

SMOCZE DRZEWO - instalacja rytualna
1-30 września/codziennie/g. 10:00-18:00/Galeria SZTUCZKI/wstęp wolny

Jak powszechnie wiadomo, miłość bywa różna. Miłość do smoczka również. Jedne dzieci przechodzą moment rozstania z nim bez większych problemów, a dla innych jest to pierwszy, prawdziwy dramat.
Rodzice często dwoją się i troją, podchodząc dziecko z różnych stron. A to, że jesteś już taki duży, a to, że tylko maluchy ssą smoka… Efekty są różne i często kończy się płaczem i prawdziwą tęsknotą, a nierzadko wizytą w sklepie celem zakupu jakiegoś substytutu. A gdyby pomyśleć to inaczej, gdyby uczynić z tego prawdziwy rytuał przejścia, w którym to dziecko samo uwalnia swojego smoczka, pozwala mu odejść, żyć smoczym życiem…

Instalacja rytualna dla dzieci od 2 do 4 lat jak i dla wszystkich, którzy z łezką w oku wspominają swoje rozstanie ze smoczkiem. Opowieść o smoczej krainie to znakomita propozycja szczególnie dla tych ciumkaczy, którzy chcą uratować swoje smoczki przed straszliwym losem wyginięcia.

koncepcja i tekst: Liza Szczęśliwa
czyta: Dominika Krzyżanowska
udźwiękowienie: Tomasz Kraśkiewicz
instalacja drzewna: Jacek Fijałkowski
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej