W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Solidarni codziennie. Uczestniczę w kulturze

Solidarni codziennie. Uczestniczę w kulturze
Data rozpoczęcia 2018-11-23
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza  do udziału w otwartym spotkaniu dla dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczącym uczestnictwa w kulturze.

W ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja dotycząca roli kultury w animacji życia lokalnych wspólnot, aktywności lokalnej i tworzenia kultury sąsiedzkiej oraz powiązany z tematem spotkania – warsztat komiksowy. Celem spotkania jest wymiana opinii i refleksji osób w każdym wieku, z różnorodnymi zainteresowaniami, a także zebranie informacji i pomysłów na działania, które mogą wspomagać tworzenie kultury sąsiedzkiej i rozwój wspólnot lokalnych.

Idea Centrów Aktywności Lokalnej narodziła się 20 lat temu. Zapoczątkowało to ruch animacji społecznej, która w różnych lokalnych odsłonach jest obecna w całym kraju. W Lublinie i szerzej na Lubelszczyźnie, przeplata się ona z długoletnimi tradycjami animacji kulturalnej. Aby podsumować wyjątkowe efekty oraz dorobek „lubelskiej szkoły animacji” organizujemy jedną z dwudziestu debat, które odbywają się w całej Polsce z okazji 20-lecia CAL oraz stulecia niepodległości Polski.

PROGRAM:

  • godz. 16.00-17.30

Dyskusja; prowadzenie – Jacek Gralczyk

  • godz. 18.00-19.30

Warsztat komiksowy; prowadzenie: Agata Komorowska i Grzegorz J. Nowicki

Jacek Gralczyk (debata) – edukator Instytutu Edukacji Zaangażowanej im. Heleny Radlińskiej i Członek Rady Programowej Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Od ponad dziesięciu lat związany wspólną pracą i przyjaźnią ze społecznością animatorów społecznych i kulturalnych Lubelszczyzny.

Agata Komorowska (warsztat komiksowy) – animatorka, edukatorka Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) oraz architekt krajobrazu (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Absolwentka programów Inkubator Animacji Kultury i Młodzi Lubią Kulturę. Połowa duetu lubelskich Warsztatów Komiksu, instruktorka i autorka warsztatów rękodzielniczych, ogólnoplastycznych. Zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i dorosłych. Specjalistka ds. programowych w DDK “Czuby Południowe”.

Grzegorz J. Nowicki (warsztat komiksowy) – lubelski nomad kultury, wędrowiec interdyscyplinarny. Od lat związany z tworzeniem wydarzeń kulturalno-artystycznych, m.in. współtwórca Lubelskich Warsztatów Komiksu. Plastyk, edukator dzieci i młodzieży, instruktor w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”.

Koncepcja: Agata Cholewa, Jacek Gralczyk, Karolina Koguciuk, Mateusz Nowak
Kontakt, informacje – 

solidarni codziennie_uczestniczę w kulturze_stopka