W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer i spotkanie "Ta ostatnia sobota - na tropie Komisarza Maciejewskiego"

Spacer i spotkanie "Ta ostatnia sobota - na tropie Komisarza Maciejewskiego"
Data rozpoczęcia 2018-09-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Zbiórka o godz. 11:00 pod Trybunałem Koronnym
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Podróż śladami komisarza Zygmunta Maciejewskiego. Odwiedzimy między innymi zaułki Starego Miasta, dzielnicy żydowskiej oraz targ przy Świętoduskiej, gdzie spotykały się dwa światy - polski z żydowskim. Nie ma się jednak czego obawiać, wszak przejście prowadzić będzie przodowniczka Policji Państwowej. Warto jednak uważać na to co Szanowne Państwo ma po kieszeniach! Wypada mieć nadzieję, że nikt po spacerze nie będzie uboższy o wrażenia i... portfel. Najszybsi i najbardziej spostrzegawczy z Szanownych Państwa będą mogli zdobyć książkowe fanty. 
Spacer zakończymy w dość tajemniczym lokalu - "Między Słowami", gdzie zjawi się sprawca całego zamieszania Marcin Wroński

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszy Promocji Kultury.
Patronat medialny nad cyklem spacerów i spotkań literackich objęła Kultura Dostępna. 
Nagrody w konkursach, które odbędą się podczas spaceru ufundowało Wydawnictwo WAB.