W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer „Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych”

Spacer „Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych”
Data rozpoczęcia 2020-07-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer śladami miejsc najchętniej fotografowanych przez Edwarda Hartwiga, jednego z najbardziej znanych na świecie fotografików polskich. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca (sobota) w godz. 11.00-14.00.
 

 

Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii […]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, […] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. […] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy. [Edward Hartwig, Tematy fotograficzne, źródło teatrnn.pl].

 


Zapisy: Udział w spacerze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie

Uwaga! Informacje dla uczestników w związku z COVID-19: W trosce o bezpieczeństwo uczestników spaceru, każdy z nich, na etapie rejestracji, musi wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Podczas spaceru uczestnicy zobowiązani są zakrywać usta i nos (np. maseczka, przyłbica) lub stosować zasady dystansu społecznego (utrzymać 2-metrowy dystans od innych).