W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer: Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych

Spacer: Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych
Data rozpoczęcia 2021-07-31
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce start: Zaułek Hartwigów, Kowalska 3
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Spacer

Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii […]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, […] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. […] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy.

Edward Hartwig, Tematy fotograficzne, źródło teatrnn.pl

Kiedy: 26 czerwca 2021 r. lub 31 lipca 2021 r. – sobota, godz.: 11:00-14:00
Gdzie: start- Zaułek Hartwigów, Kowalska 3
Zapisy: Udział w spacerze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online.

Informacje dla uczestników w związku z COVID-19:
Warunkiem udziału w spacerze jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz online. W trosce o bezpieczeństwo uczestników spaceru, każdy z nich, na etapie rejestracji, zobowiązany jest wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Podczas spaceru uczestnicy zobowiązani są zakrywać usta i nos maseczka i stosować zasady dystansu społecznego (utrzymać 1,5-metrowy dystans od innych).