W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer po Lublinie i okolicach w akwareli Artura Przybysza

Spacer po Lublinie i okolicach w akwareli Artura Przybysza
Data rozpoczęcia 2022-05-10
Data zakończenia 2022-05-27
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Filia nr 31, ul. Nałkowskich 104
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Artur Przybysz to rodowity lublinianin, którego twórczość w dużej mierze związana jest z tym miastem i jego okolicami. Artysta w Lublinie się urodził i mieszka. Tutaj też ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS, obecnie funkcjonujący jako Instytut Sztuk Pięknych UMCS. Jego przygoda z malarstwem zaczęła się, jak sam mówi, dawno temu i związana była z techniką olejną. Po jakimś czasie w jego pracach zaczęły się pojawiać również inne techniki, głównie akwarela, która pochłonęła go i zafascynowała na tyle głęboko, że pozostał jej wierny do dnia dzisiejszego.


Inspiracją do prac Artura Przybysza są przede wszystkim architektura i krajobrazy, na bazie których tworzy przepiękne pejzaże. Obecnie motywem przewodnim w jego twórczości jest architektura dawnego Lublina, szczególnie ujmowana nocą, gdy miasto nabiera tajemniczości, otwierając na oścież drzwi naszej wyobraźni.

Szczegóły pod numerem telefonu: 81 744-71-69

Wydarzenie jest częścią Tygodnia Bibliotek: "Biblioteka – świat w jednym miejscu"