W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spacer po Lublinie szlakiem renesansu lubelskiego z wykorzystaniem technologii poszerzonej rzeczywistości

Data rozpoczęcia 2013-05-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spacer

Rok 2013 to Rok Obchodów Renesansu Lubelskiego organizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, we współpracy z Miastem Lublin. Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” włącza się w program obchodów przygotowując szlak po Lublinie z wykorzystaniem technologii poszerzonej rzeczywistości.

Ośrodek zaprasza na spacer po Lublinie szlakiem renesansu lubelskiego z wykorzystaniem technologii poszerzonej rzeczywistości.

Program spotkania:
- zbiórka w Bramie Grodzkiej
- prezentacja makiety Lublina z XVI wieku
- prezentacja szlaku śladami renesansu lubelskiego z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości
- spacer po Lublinie renesansu lubelskiego z tabletami lub smartfonami.

Aby wziąć udział w spacerze należy posiadać tablet lub smartfon z aplikacją Layar. W przypadku braku aplikacji organizatorzy zapewniają pomoc przy instalacji oprogramowania.

Wśród działań Lublina dotychczas włączonych do kalendarza Roku Renesansu Lubelskiego są takie pozycje, jak oznakowanie Szlaku Renesansu Lubelskiego, realizowane przez LROT, zorganizowanie przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w ramach Sezonu Lublin 2013 spacerów lublinian pn. Renesans Lubelski w krajobrazie architektonicznym Lublina, specjalna oferta "Piwnicy pod Fortuną” czy panel dyskusyjny z udziałem wybitnych znawców tematu na temat tzw. renesansu lubelskiego.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne