W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spacer Żywiołów
Data rozpoczęcia 2021-06-06
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce wjazd do MPWiK od Alei Józefa Piłsudskiego 15
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Spacer

Spacer Żywiołów, spacer edukacyjny śladami miejskiej przyrody, bioróżnorodności ciekawych roślin, pszczół miodnych i nieoczywistych zakątków lubelskiego Śródmieścia.

Organizatorzy zapraszają rodziny, dzieci, dorosłych. Spotykamy się przy wjeździe do MPWiK od Alei Józefa Piłsudskiego 15 w Lublinie.

Spacer poprowadzą: prof. Aneta Ptaszyńska UMCS, dr Anna Rysiak UMCS, Marcin Sudziński pszczelarz, opiekun i koordynatora pasieki CSK, Barbara Wybacz kulturoznawczymi, menadżerka, prezeska Fundacji Dobre Towarzystwo.

Trasa spaceru: most na Bystrzycy (Al. Piłsudskiego) wzdłuż rzeki w kierunku ul. Muzycznej, przejście ul. Muzyczną do ul. A. Szczerbowskiego (pszczeli ogródek przy bloku, poczęstunek i rozmowa którą poprowadzi Barbara Wybacz i Marcin Sudziński) cmentarz przy ul. Lipowej i pomniki przyrody, zielone dachy i pasieka Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (oglądanie miejskiej pasieki z pszczelarzem). Wstęp wolny, liczba osób ograniczona do 12.

Zgłoszenia pod adresem: W tytule prosimy wpisać: „green week spracer żywiołów”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach II Green Week w Lublinie „SPACER ŻYWIOŁÓW: woda, ziemia, powietrze”.
II Green Week w Lublinie obejmuje cykl działań edukacyjnych skierowanych do mieszkańców województwa lubelskiego. Główne tematy zajęć to odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna, czyste powietrze, sposoby pozyskiwania wody i jej wykorzystanie w miejskich przestrzeniach zielonych, istotność tworzenia różnego typu „zielonych przestrzeni” jako alternatywy dla kurczącej się zieleni w mieście.