W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”

Spektakl Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”
Data rozpoczęcia 2012-05-25
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Andrzej Seweryn w słynnych monologach szekspirowskich. Popis sztuki aktorskiej i rozmowa aktora z widzami o najważniejszych sprawach człowieka.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Andrzej Seweryn, wybitny aktor i reżyser, w wyborze najsłynniejszych monologów szekspirowskich bohaterów. „Szekspir forever!” to nie tylko mistrzowski popis aktorskiego kunsztu w połączeniu z geniuszem dramatopisarstwa, ale także skierowane do publiczności zaproszenie, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i ponownego interpretowania dzieł pisarza.

W spektaklu Andrzej Seweryn wciela się w postaci z największych arcydzieł Szekspira – „Hamleta”, „Makbeta”, „Romea i Julii”, „Henryka V”, „Burzy”, „Ryszarda III”, „Sonetów” i wielu innych. Bohaterowie monologów zostają ukazani w różnych stanach emocjonalnych, odnoszą zwycięstwa, stawiają czoła porażkom i przezwyciężają własne słabości. Monodram jest także szansą do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej zafascynowało Andrzeja Seweryna jako artystę i człowieka.

Autorem koncepcji artystycznej spektaklu jest Andrzej Seweryn. Na uwagę zasługuje wykorzystanie zupełnie nowych tłumaczeń autorstwa Piotra Kamińskiego.

Przedstawienie inspirowane spektaklem „Wyobraźcie sobie… William Shakespeare” w reż. J. Klesyka w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Bilety: I - 70 zł, II - 50 zł , III - 30 zł